loading

Blog...

Chorvatsko a Dubrovník patří mezi 10 nejžádanějších turistických destinací!

Chorvatsko a Dubrovník patří mezi 10 nejžádanějších turistických destinací!
03 listopad 2021

Včera večer se v Londýně v rámci World Travel Market (WTM) konalo prestižní předávání cen Wanderlust Travel Awards, které organizoval populární britský cestovatelský časopis Wanderlust. Chorvatsko má také důvody k oslavě, protože naše země je zařazena do seznamu 10 zemí v kategorii nejžádanějších bližších destinací, zatímco Dubrovník je na seznamu 10 nejžádanějších okolních měst. V krásném a elegantním prostředí Kensingtonského paláce předávali ceny zakladatel Wanderlust Lyn Hughes a šéfredaktor George Kipouros, zatímco ceny za Chorvatsko převzala Darija Reić, ředitelka Zastoupení Chorvatská turistická agentura ve Velké Británie.

„Wanderlust je jedním z předních britských cestovatelských časopisů se špičkovou pověstí a spolehlivým a relevantním obsahem. Jeho čtenáři aktivně a pravidelně cestují po světě a jsme nesmírně rádi, že takové publikum uznalo Chorvatsko a Dubrovník jako kvalitní, vzrušující a žádané destinace,“ řekl Reić.

Chorvatsko totiž obsadilo výborné 6. místo v kategorii nejžádanějších nejbližších destinací v čele s Francií, Itálií, Islandem, Řeckem a Španělskem, za naší zemí jsou Portugalsko, Gruzie, Norsko a Rakousko. Dubrovník naopak obsadil výborné 5. místo v kategorii nejžádanějších blízkých měst v čele s Lisabonem, Sevillou, Tbilisi, Marrakechem, za chorvatskou perlou na seznamu se umístily Bologna, Tallin, Salzburg, Stockholm a St. Petrohrad.

Prozkoumejte, co vám může dovolená v Chorvatsku nabídnout.

+385 95 211 1100

Augustina Jarića 27, 35000 Slavonski Brod, Chorvatsko